Studentka WILiŚ na antenie Radia Gdańsk | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-15

Studentka WILiŚ na antenie Radia Gdańsk

Radio Gdansk Studio
Dzisiaj o godz. 12:05, na falach rozgłośni Radia Gdańsk, wyjątkowy gość – Nadia Stencel, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, która niedawno zakończyła swoją spektakularną wyprawę w Himalaje.
W audycji prowadzonej przez legendarnego Włodzimierza Raszkiewicza, cenionego dziennikarza znanego z programów takich jak „Magazyn Ekologiczny” oraz „Ptasie Radio”, opowie o niezwykłym trekkingu na trasie Annapurna Circuit, jednej z najtrudniejszych i najbardziej malowniczych tras górskich na świecie.
Nadia samotnie pokonała trasę, wspinając się na przełęcz Thorong La na wysokości 5416 metrów n.p.m. oraz odwiedzając najwyżej położone jezioro na świecie, Tilicho. Podczas audycji podzieli się swoimi wrażeniami z podróży, opowie o trudach związanych z fizycznym wyzwaniem, a także o tym, jak ta wyprawa pozwoliła jej zanurzyć się w lokalnej kulturze Nepalu i poznać mieszkańców malowniczych regionów Himalajów.
Audycja będzie także okazją, aby dowiedzieć się, jakie emocje towarzyszyły jej podczas tej samotnej podróży, jak radziła sobie z trudnymi warunkami oraz co najbardziej zapadło jej w pamięć. Nadia, jako osoba pełna pasji, opowie również o innych miejscach, które odwiedziła podczas swojej wyprawy, takich jak Kathmandu, Pokhara czy Park Narodowy Chitwan
Nie przegapcie tej wyjątkowej rozmowy, pełnej inspirujących historii o podróżach, samorozwoju i odkrywaniu świata!