Aktualności | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Mamy zwyciężczynię konkursu fotograficznego „Most Światłem Malowany”

most
Przedstawiamy tegorocznych laureatów konkursu fotograficznego „Most Światłem Malowany” im. dr. inż. Adama Niemierki. Pierwsze miejsce zajęła Pani Magdalena Chudzik za zdjęcie "Kładka Ojca Bernatka" w Krakowie; To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Związek Mostowców RP oraz Koło Naukowe Most Wanted z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, które od lat inspiruje do odkrywania niezwykłej estetyki inżynierii mostowej.  

Nagrodzeni przez komisję z ZMRP o. Gdański:

1 MIEJSCE: Magdalena Chudzik, Kładka Ojca Bernatka, Kraków;

2 MIEJSCE: Anna Wiska, Stany, Most kolejowy na trasie Wolsztyn – Nowa Sól;

3 MIEJSCE: Agnieszka Wieczorek, Golden Gate nocą, San Francisco / Most Golden Gate;

Dwa zespoły startupowe z PG na największym konkursie dla akademickich startupów

trzy osoby na tle drzewa
Ponad 70 zespołów z różnych europejskich uczelni, przeszło 40 liderów biznesowych oraz ponad 60 reprezentantów funduszy venture capital – tak w liczbach prezentowała się tegoroczna edycja Stage Two, czyli największego paneuropejskiego konkursu dla startupów wywodzących się z uczelni wyższych.

Wydarzenie współorganizowane przez RWTH Aachen, jednego z partnerów sojuszu uczelni technicznych ENHANCE, odbyło się w ostatnich dniach października w Berlinie. Naszą uczelnię na tegorocznej edycji konkursu reprezentowały 2 zespoły startupowe: Roadcode oraz eGodziny. 

Pierwsze posiedzenie Komitetu Nauk o Wodzie i Gospodarki Wodnej PPAN

dwóch mężczyzn na sali obrad
14 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Nauk o Wodzie i Gospodarki Wodnej, działającego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Komitet, powołany jako eksperckie wsparcie dla władz, ma na celu skuteczne reagowanie na zagrożenia powodziowe oraz minimalizowanie ich skutków. W gronie członków Komitetu znaleźli się naukowcy, w tym dr hab. inż. Michał Szydłowski, prof. Politechniki Gdańskiej, oraz prof. dr hab. inż. Adam Szymkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska.

W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy członkowie Komitetu, a także zaproszeni goście z zagranicy: dr Primož Banovec z Uniwersytetu w Lublanie, prof. Helmut Habersack z Uniwersytetu Przyrodniczego BOKU w Wiedniu oraz dr Radek Tomšů z Czeskiego Instytutu Hydrometeorologicznego.

Wspólnie zbudujmy świąteczne Eko-inki!

ekoinka - choinka ekologiczna
W Mikołajki, 6 grudnia zapraszamy całą społeczność akademicką do tworzenia świątecznych drzewek w duchu zero waste i upcyklingu. Nietypowe choinki mogą powstać z niepotrzebnych już przedmiotów i materiałów, którym można nadać tzw. drugie życie. Zainteresowani udziałem w akcji mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza.

Gotowe Eko-inki zostaną zaprezentowane na placu przed Gmachem Głównym, a twórcy tych najpiękniejszych otrzymają nagrody.

Subskrybuj