Aktualności | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Świąteczne spotkanie Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska

choinka z życzeniami
W imieniu Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, prof. dr hab. inż. Ewy Wojciechowskiej, pragniemy wyrazić najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w naszej Wydziałowej Wigilii, która odbyła się 19 grudnia 2024 r. na Dziedzińcu Fahrenheita.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Rektora prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde, czł. koresp. PAN, który zaszczycił nas swoją obecnością, osobiście przywitał uczestników i aktywnie wziął udział w wydarzeniu. Pańska obecność była dla nas ogromnym wyróżnieniem i dodała szczególnej rangi naszemu spotkaniu.

Dziękujemy również wszystkim pracownikom, studentom oraz gościom, którzy tego dnia wspólnie z nami świętowali. Wasza obecność stworzyła niezapomnianą świąteczną atmosferę pełną radości, życzliwości i wspólnoty.

Studenci odkrywają tajemnice gdańskiej zajezdni tramwajowej

grupa ludzi
10 grudnia 2024 roku, studenci Transportu i Geodezji mieli niepowtarzalną okazję zajrzeć za kulisy funkcjonowania gdańskiej zajezdni tramwajowej. W ramach wycieczki dydaktycznej poznali tajniki pracy motorniczych, procesy remontów tramwajów oraz dowiedzieli się, jak zapadają kluczowe decyzje w sytuacjach awaryjnych.

Wydarzenie to odbyło się dzięki uprzejmości spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, co umożliwiło studentom zapoznanie się z pełnym zakresem prac związanych z obsługą tramwajów.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w dyspozytorni, punkcie, gdzie codziennie rano motorniczowie rozpoczynają swoją pracę, odbierają dokumenty i dopełniają formalności przed wyjazdem na trasę. Kolejnym punktem zwiedzania były zakłady remontowe, w których przedstawiono procesy remontu wózków, obręczowania kół oraz modernizacji całych tramwajów.

Ambasadorowie Karier UE - zaproszenie do udziału w edycji 2025/2026

EU
Departament Komitetu do Spraw Europejskich w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM) uprzejmie informuje, iż rusza kolejna edycja programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) - Ambasadorowie Karier UE 2025/2026. W ramach koordynacji działań na rzecz zatrudnienia obywateli polskich w instytucjach i organach UE DKSE KPRM zaprasza do zgłoszenia udziału w programie.  

Uczestnictwo w programie daje uczelniom i studentom cenne, międzynarodowe doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym i dlatego cieszy się on w Polsce od lat dużym zainteresowaniem. Jesteśmy państwem które ma od dwóch lat największą liczbę Ambasadorów Karier w UE. W ubiegłym roku akces zgłosiło 64 polskich uczelni, które wytypowały ponad 40 studentów do wzięcia udziału w programie.

WIGILIA WILiŚ 2024

kartka

Szanowni Państwo,
Pracownicy Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska,

W imieniu Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, prof. dr hab. inż. Ewy Wojciechowskiej, serdecznie zapraszamy na spotkanie Wigilijne WILiŚ, które odbędzie się:

📅 19 grudnia 2024 r. (czwartek)
godzina 12:00
📍 Dziedziniec Fahrenheita

Godziny dziekańskie

lawki szkolne

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z organizacją spotkania Wigilijnego WILiŚ, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, prof. dr hab. inż. Ewa Wojciechowska, ustala godziny dziekańskie w dniu 19 grudnia 2024 r. w godzinach od 12:00 do 14:00.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i wspólnego świętowania.

Uroczyste zakończenie studiów inżynierskich na kierunku Geodezja i Kartografia

grupa ludzi
Dnia 11 grudnia 2024 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej odbyło się uroczyste zakończenie studiów inżynierskich na kierunku Geodezja i Kartografia.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło zarówno absolwentów, jak i znakomitych gości, którzy uświetnili tę chwilę swoją obecnością:

Nowoczesne horyzonty

zapora wodna
Dynamiczny rozwój sektora transportu wodnego oraz energetyki odnawialnej sprawiają, że hydrotechnika morska i śródlądowa to branże o bardzo dużym potencjale rozwoju. Polska przygotowała plany inwestycyjne w zakresie tej części gospodarki, które opisano np. w „Programie rozwoju polskich portów morskich do 2030 roku”, przyjętej przez Radę Ministrów 17 września 2019 roku i Programie przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021–2027 z perspektywą do roku 2030. Są one bezsprzecznym dowodem na to, jak ważne w rozwoju tego sektora gospodarki będą kompetencje specjalistów budownictwa hydrotechnicznego. Odpowiedzią na to wyzwanie jest uruchomienie przez Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej studiów podyplomowych Hydrotechnika

Pomysł studiów jest wynikiem współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska a otoczeniem społeczno-gospodarczym w ramach Rady Konsultacyjnej działającej przy WILiŚ. Ten format współpracy kreuje ciekawe i cenne dla społeczeństwa inicjatywy edukacyjne oraz badawcze. Studia kontynuują zakończoną pierwszą edycję Hydrotechniki Morskiej, która okazała się wielkim sukcesem.

Czterech naukowców z WILIŚ wśród laureatów konkursu MINIATURA 8

narodowe centrum nauki
To już ósma edycja popularnego konkursu Narodowego Centrum Nauki (NCN), skierowanego do naukowców z tytułem doktora, którzy nie mieli jeszcze okazji kierować projektami badawczymi finansowanymi przez NCN lub inne instytucje. Program ten stawia sobie za cel wsparcie działań naukowych na początkowym etapie, umożliwiając badaczom rozwijanie swoich pomysłów oraz przygotowanie pełnowymiarowych projektów badawczych.

 

MINIATURA 8 została stworzona, aby umożliwić realizację pojedynczych działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, a także wyjazdy badawcze czy konsultacyjne. Te krótkoterminowe działania mają za zadanie wesprzeć naukowców w przygotowaniu większych projektów badawczych, które mogą być składane w przyszłych konkursach NCN lub finansowane przez inne krajowe i międzynarodowe programy badawcze.

Subskrybuj