Aktualności | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Nabór wniosków o stypendia Miasta Gdyni

urząd
Po raz kolejny ruszył nabór wniosków o stypendia Miasta Gdyni dla studentów będących stałymi mieszkańcami Gdyni.

Stypendia są indywidualnym wyróżnieniem dla studentów, których zainteresowania wykraczają poza program studiów oraz mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi. 

Wnioski o przyznanie stypendium przyjmowane są w terminie od dnia 15 października do 15 listopada br.

"Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" - Zaproszenie

innowacje
Serdecznie zachęcamy wszystkie Koła Naukowe do udziału w programie: “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”!    Zapraszamy!

Celem programu jest pomoc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów, podniesienie jakości działalności, oraz usprawnienie mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Podziękowanie za wsparcie naszego Wydziału dla firmy Klima-Therm

fot
W laboratorium 209 oraz w sali chromatografii gazowej w gmachu Hydro została zamontowana instalacja klimatyzacyjna przekazana przez firmę Klima-Therm.

Firma Klima-Therm dostarcza klientom systemy klimatyzacyjne, wentylacyjne i grzewcze z bogatej oferty urządzeń kilku uznanych na rynku marek, na czele z flagową marką Fujitsu. Swoje produkty i usługi Klima-Therm kieruje zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i konsumentów. Firma wspiera firmy i odbiorców indywidualnych w tworzeniu komfortowych warunków do pracy i odpoczynku, jak również wspomaga przedsiębiorców w utrzymaniu prawidłowego przebiegu procesów technologicznych.

Rozwój technologii medycznych dzięki badaniom dr inż. Angeli Andrzejewskiej

3d
Badania dr inż. Angeli Andrzejewskiej z naszego Wydziału mogą przyczynić się do rozwoju technologii medycznych w zakresie personalizowanych rozwiązań do implantacji, np. uzupełnień ubytków w kościach. Badaczka sprawdzi, w jaki sposób zmienia się wytrzymałość struktur polimerowych wytwarzanych za pomocą druku 3D pod wpływem różnych sposobów sterylizacji oraz w środowisku wodnym – podobnym do tego, jakie występuje w ludzkim organizmie.

"Druk 3D nie jest już czymś nowym, natomiast pewne obszary badawcze wciąż są nieodkryte. Patrząc przez pryzmat pandemii, badacze którzy zajmują się drukiem 3D w dosyć znaczący sposób przyczynili się do wsparcia medyków, np. poprzez drukowanie fragmentów przyłbic czy łączników do masek. Na bazie tych doświadczeń stwierdziłam, że warto sprawdzić w jaki sposób materiał, który drukujemy zachowuje się pod wpływem sterylizacji, czyli metody pozwalającej unicestwić bakterie, wirusy i jak zmienia się jego wytrzymałość" – mówi dr inż.

Podziękowania za współpracę z CNE

podziękowanie
Nauka w czasach pandemii wymusiła na wszystkich - zarówno studentach, jak i pracownikach naszego Wydziału, nowe podejście do nauczania i uczenia się. Przy wsparciu Centrum Nowoczesnej Edukacji PG wykładowcy WILiŚ utworzyli kursy e-learningowe, opracowali interaktywne podręczniki i wprowadzili grywalizację do zajęć.

Ostatnio na ręce pani dziekan, dr hab. inż. Joanny Żukowskiej, prof. uczelni, dyrektor CNE PG, pani dr hab. Joanna Mytnik, prof. uczelni, złożyła podziękowania za niezwykłą postawę pracowników dydaktycznych i badawczo-dydaktycznych naszego Wydziału. Przyłączamy się do podziękowań, a wszystkim studentkom i studentom życzymy owocnej nauki! 

Podziękowanie

Konkurs Fotograficzny "Most Światłem Malowany"

Plakat Most Światłem Malowany

Bardzo miło jest nam ogłosić, że po raz kolejny startuje Konkurs Fotograficzny "Most Światłem Malowany", organizowany przez Związek Mostowców RP we współpracy z Kołem Naukowym Most Wanted. Poprzednia edycja obfitowała w piękne zdjęcia. Mamy nadzieję, że ta będzie równie udana.

Bardzo liczymy na Państwa wkład w tegoroczną edycję.

Zapraszamy wszystkich Państwa, Państwa rodziny, przyjaciół z branży budowlanej i spoza niej oraz do udziału w konkursie. W nowej formule udział może wziąć każda osoba niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu.

Subskrybuj