Uczestnictwo w programie daje uczelniom i studentom cenne, międzynarodowe doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym i dlatego cieszy się on w Polsce od lat dużym zainteresowaniem. Jesteśmy państwem które ma od dwóch lat największą liczbę Ambasadorów Karier w UE. W ubiegłym roku akces zgłosiło 64 polskich uczelni, które wytypowały ponad 40 studentów do wzięcia udziału w programie.
Świąteczne spotkanie Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Rektora prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde, czł. koresp. PAN, który zaszczycił nas swoją obecnością, osobiście przywitał uczestników i aktywnie wziął udział w wydarzeniu. Pańska obecność była dla nas ogromnym wyróżnieniem i dodała szczególnej rangi naszemu spotkaniu.
Dziękujemy również wszystkim pracownikom, studentom oraz gościom, którzy tego dnia wspólnie z nami świętowali. Wasza obecność stworzyła niezapomnianą świąteczną atmosferę pełną radości, życzliwości i wspólnoty.
Studenci odkrywają tajemnice gdańskiej zajezdni tramwajowej
Wydarzenie to odbyło się dzięki uprzejmości spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, co umożliwiło studentom zapoznanie się z pełnym zakresem prac związanych z obsługą tramwajów.
Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w dyspozytorni, punkcie, gdzie codziennie rano motorniczowie rozpoczynają swoją pracę, odbierają dokumenty i dopełniają formalności przed wyjazdem na trasę. Kolejnym punktem zwiedzania były zakłady remontowe, w których przedstawiono procesy remontu wózków, obręczowania kół oraz modernizacji całych tramwajów.
Ambasadorowie Karier UE - zaproszenie do udziału w edycji 2025/2026
WIGILIA WILiŚ 2024
Szanowni Państwo,
Pracownicy Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska,
W imieniu Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, prof. dr hab. inż. Ewy Wojciechowskiej, serdecznie zapraszamy na spotkanie Wigilijne WILiŚ, które odbędzie się:
📅 19 grudnia 2024 r. (czwartek)
⏰ godzina 12:00
📍 Dziedziniec Fahrenheita
Godziny dziekańskie
Szanowni Państwo,
Informujemy, że w związku z organizacją spotkania Wigilijnego WILiŚ, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, prof. dr hab. inż. Ewa Wojciechowska, ustala godziny dziekańskie w dniu 19 grudnia 2024 r. w godzinach od 12:00 do 14:00.
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i wspólnego świętowania.
Uroczyste zakończenie studiów inżynierskich na kierunku Geodezja i Kartografia
To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło zarówno absolwentów, jak i znakomitych gości, którzy uświetnili tę chwilę swoją obecnością:
Dzień rektorski 3 stycznia 2025 r.
W związku z pomyślnie przeprowadzoną ankietyzacją Uczelni Jego Magnificencja Rektor, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, czł. koresp. PAN ustalił eń 3 stycznia 2025 r. dniem rektorskim na Politechnice Gdańskiej wolnym od wszystkich zajęć dydaktycznych.
Nowoczesne horyzonty
Pomysł studiów jest wynikiem współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska a otoczeniem społeczno-gospodarczym w ramach Rady Konsultacyjnej działającej przy WILiŚ. Ten format współpracy kreuje ciekawe i cenne dla społeczeństwa inicjatywy edukacyjne oraz badawcze. Studia kontynuują zakończoną pierwszą edycję Hydrotechniki Morskiej, która okazała się wielkim sukcesem.
Czterech naukowców z WILIŚ wśród laureatów konkursu MINIATURA 8
MINIATURA 8 została stworzona, aby umożliwić realizację pojedynczych działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, a także wyjazdy badawcze czy konsultacyjne. Te krótkoterminowe działania mają za zadanie wesprzeć naukowców w przygotowaniu większych projektów badawczych, które mogą być składane w przyszłych konkursach NCN lub finansowane przez inne krajowe i międzynarodowe programy badawcze.