Delegacja Politechniki Gdańskiej odwiedziła Uniwersytet Tsinghua | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-26

Delegacja Politechniki Gdańskiej odwiedziła Uniwersytet Tsinghua

Delegaci
Uniwersytet Tsinghua to jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Chinach (12 miejsce w THE World University Rankings 2024)

Profesor dr hab. inż. Małgorzata Szczerska z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, przewodnicząca Rady Dyscypliny Inżynierii Biomedycznej, dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, profesor PG, prodziekan ds. współpracy i promocji na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz dr inż. Paweł Wityk, adiunkt na Wydziale Chemicznym, gościli na Shenzhen International Graduate School (SIGS) Uniwersytetu Tsinghua. Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej spotkali się z profesorem Zuo Jian'e, prodziekanem Institute of Environmental and Ecology, z Jeremy Ma, dyrektorem Global Affairs Office, oraz z prof. Wu Qianyuan, z Institute of Environment and Ecology. Spotkanie miało miejsce 26 lutego i było okazją do wymiany poglądów oraz dyskusji nad możliwymi formami współpracy pomiędzy uczelniami.

Delegacja z PG wzięła również udział w seminarium - The 115th Environmental and Ecological Academic Salon. Zostały wygłoszone prezentacje: "Improving Local Infectious Disease Surveillance through Wastewater Monitoring with Fiber Optic Sensors", "Implementing a One Health Perspective in Environmental Engineering" oraz “Photonic sensors - Combined Approach using LC-MS Metabolomics and Proteomics”. Po prezentacjach dyskutowano nt. nowoczesnych metod detekcji z wykorzystaniem bioczujników w inżynierii środowiska i inżynierii biomedycznej. Seminarium było związane z realizacją badań finansowanych w ramach projektu: NdS/551425/2022/2022 "Nauka dla społeczeństwa w czasie występowania zagrożeń epidemiologicznych".

Zainteresowanych studentów zachęcamy do zapoznania się z programem Szkoły Letniej - Tsinghua SIGS Global Summer School

SUMMER SCHOOL