Tomasz Ciborowski z WILiŚ "Najlepszym studentem" | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-05

Tomasz Ciborowski z WILiŚ "Najlepszym studentem"

Tomasz Ciborowski
Tomasz Ciborowski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Koło Naukowe „Materiały w Medycynie” z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa wygrali uczelniany etap i będą reprezentować Politechnikę Gdańską w finale tegorocznej edycji Konkursu o Czerwoną Różę.

Tomasz Ciborowski jest studentem piątego roku budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska. Od maja 2022 uczestniczy w trzech projektach badawczych w ramach programu PLUTONIUM. Efektem prac w projekcie „Zintegrowana diagnostyka obiektów zabytkowych z zastosowaniem metody georadarowej i termograficznej” (kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Magdalena Rucka) jest współautorstwo publikacji naukowej w czasopiśmie „Wiadomości Konserwatorskie”, wyróżnione wystąpienia na Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej KOMBOferencja 2023 oraz IX Sesji Studenckich Kół Naukowych w Szczecinie.

Od czerwca 2022 r. pełni funkcję wiceprezesa Koła Naukowego Mechaniki Konstrukcji KOMBO, z którym organizuje szereg wydarzeń o charakterze naukowym i popularyzatorskim, konkursy konstruktorskie i dodatkowe zajęcia wspomagające dla studentów.

W maju 2023 r. otrzymał stypendium ACTINIUM dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia. W listopadzie 2023 r. uzyskał Indywidualne Studia Badawcze, a miesiąc później projekt badawczy w ramach konkursu RADIUM pod nazwą „Metamateriały mechaniczne wytwarzane w technologii druku 3D”. Od stycznia 2023 r. pełni funkcję ambasadora firmy Pekabex na Politechnice Gdańskiej. W marcu tego roku wstąpił w poczet członków Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Pasjonat nauk przyrodniczych, zwłaszcza mechaniki konstrukcji, teatru, ogrodnictwa i pszczelarstwa. W wolnej chwili pisze wiersze, pełni posługę lektora w kościele oraz spędza czas na majsterkowaniu w warsztacie.