Zbudowali! Za nami wyKOMBinuj mOst 2022 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-17

Zbudowali! Za nami wyKOMBinuj mOst 2022

medale WyKOMBinuj mOst
W dniach 25 – 29 kwietnia 2022 na Politechnice Gdańskiej zorganizowany został konkurs wyKOMBinuj mOst 2022. Padł nowy rekord nośności – zwycięski most o masie nieco ponad 1,2 kg przeniósł obciążenie o wartości niemal 450 kg! A wydarzeniu już po raz siódmy towarzyszyła Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana KOMBOferencja.

Tegoroczna edycja była niezwykła z wielu powodów. Po pierwsze konkurs obchodził swój jubileusz – odbył się w murach naszej uczelni już po raz piętnasty. Po drugie, była to pierwsza edycja odbywająca się stacjonarnie po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, kiedy to konkurs miał formę hybrydową lub całkowicie zdalną. Co więcej, po raz pierwszy wydarzenie trwało aż pięć dni. W ramach konkursu wprowadziliśmy wiele dodatkowych atrakcji, m.in. grę miejską, wycieczkę na budowę oraz uroczysty bankiet KOMBall. Jak co roku, swoją obecnością zaszczycili nas studenci i uczniowie z całej Polski. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 26 drużyn reprezentujących następujące uczelnie techniczne oraz szkoły średnie: − Politechnika Białostocka, − Politechnika Gdańska, − Politechnika Rzeszowska, − Politechnika Śląska, − Politechnika Warszawska, − Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, − Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, − Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym podsumowaniem. Zestawienie zawiera kompletne wyniki konkursu – klasyfikacje w poszczególnych kategoriach konkursowych oraz szczegółową prezentację drużyn i ich wyników. Wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy za udział i zapraszamy na przyszłoroczną, szesnastą edycję konkursu!

Więcej informacji na stronie: wyKOMBinuj mOst | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej (pg.edu.pl)

Podsumowanie konkursu: Podsumowanie_WKM_2022.pdf (pg.edu.pl)

Link do wydarzenia na FB wraz z fotorelacją: wyKOMBinuj mOst - Strona główna | Facebook

Linki do wideorelcji: https://www.youtube.com/watch?v=UGVd0llloFchttps://www.youtube.com/watch?v=MVumBunhaqE