Data dodania: 2022-05-02
Kolejny nabór wniosków w ramach Indywidualnych Studiów Badawczych i programu Radium
ISB umożliwiają tworzenie indywidualnych ścieżek kształcenia dla najzdolniejszych studentów studiów drugiego stopnia w powiązaniu z realizowanymi przez nich badaniami w ramach projektów badawczych.
W programie Radium możliwe jest uzyskanie grantu uczelnianego przeznaczonego na sfinansowanie kosztów prowadzonych badań naukowych przez studentów studiów drugiego stopnia w ramach Indywidualnych Studiów Badawczych.
Adresaci programu
Student studiów II stopnia może zgłosić się sam do konkursu lub może zostać zgłoszony, np. przez dziekana, mentora, opiekuna naukowego albo kierownika projektu, w którym brał lub aktualnie bierze udział.
Kryteria kwalifikacji
Komisja Oceniająca przy ocenie wniosków dotyczących ISB bierze pod uwagę następujące kryteria:
- Osiągnięcia potwierdzające dotychczasowe zaangażowanie w działalność naukową, np. publikacje, udział/referaty na konferencjach, udział w projektach naukowych, aktywna działalność w kołach naukowych,
- Ocena z pracy dyplomowej/projektu dyplomowego,
- Średnia ocen ze studiów pierwszego stopnia,
- Rekomendacje/listy polecające,
- List motywacyjny,
- Rozmowa kwalifikacyjna.
Budżet oraz warunki finansowania
Maksymalna kwota dofinansowania projektu badawczego wynosi 24 000 PLN brutto, a okres jego realizacji jest nie dłuższy niż 10 miesięcy.
Warunkiem uczestnictwa w Programie RADIUM jest wcześniejsze uzyskanie przez Wnioskodawcę zgody prorektora ds. kształcenia na realizację ISB, zgodnie z Regulaminem indywidualnych studiów badawczych.
Jakie kategorie kosztów można zaplanować w projekcie?
W ramach przyznanych w wyniku konkursu grantów mogą być finansowane:
- koszty zakupu drobnego sprzętu laboratoryjnego, materiałów niezbędnych do prowadzenia badań, materiałów nietrwałych, w tym odczynników,
- koszty sprzętu informatycznego i oprogramowania niezbędnego dla realizacji badań,
- usługi obce niezbędne do realizacji badań,
- koszty związane z upowszechnianiem badań, w tym w szczególności koszty delegacji i pobytu, opłaty za publikacje, koszty udziału w konferencjach.
Jak aplikować?
Do programu ISB
- Wniosek składany jest drogą elektroniczną pod adresem isb@pg.edu.pl w terminie od 28 kwietnia do 20 maja 2022 do godz. 23:59.
- Oryginał wniosku należy złożyć do Prorektora ds. kształcenia.
- Wnioski powinny być wysłane z konta studenckiego (@student.pg.edu.pl).
Do programu Radium
- Nabór wniosków w ramach programu będzie trwał od 28 kwietnia do 17 czerwca 2022 r, godz. 23:59.
- Wnioski należy składać drogą elektroniczną pod adresem radium@pg.edu.pl.
Złożone wnioski podlegają ocenie Komisji Oceniającej powołanej przez rektora. Ostateczną decyzję o przyznaniu grantu podejmie rektor.
-
2024-11-22
INTERNATIONAL DAYS na PG