Wyjazd studentów do Sztokholmu, czyli nauka przez doświadczenie | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-25

Wyjazd studentów do Sztokholmu, czyli nauka przez doświadczenie

transport plakat
Wiedzę najlepiej zdobywa się przez doświadczenie, dlatego 25-go maja 2022 r. studenci II-go roku kierunku Transport Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej rozpoczęli wyjazd praktyczno-dydaktyczny do Szwecji. Organizatorem wyjazdu jest Katedra Inżynierii Drogowej i Transportowej WILiŚ, a opiekunami: dr hab. inż. Marek Pszczoła i mgr inż. Patrycja Jerzyło.

Celem trzydniowej wycieczki w ramach realizacji programu kształcenia z podstaw systemów transportowych jest zapoznanie uczestników ze specyfiką funkcjonowania różnych środków komunikacji, takich jak: prom, pociąg, metro, autobus czy samolot, oraz ze swoistością ich skorelowania. Jest to wyjątkowa okazja uczestniczenia w wykładzie „w drodze” i zadawania pytań wykładowcom uczestniczącym w wyjeździe na bieżąco.

Podróż rozpocznie się na gdańskiej przystani, na promie Nova Star firmy Polferries. Stamtąd uczestnicy dopłyną do Nynashamn pod Sztokholmem. Planowane jest zapoznanie się z funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa morskiego, mostka nawigacyjnego oraz siłowni okrętowej. W Nynashamn studenci odwiedzą Muzeum Kolejnictwa, a następnie pociągiem udadzą się do Sztokholmu, gdzie planują zapoznać się z infrastrukturą metra. Będzie czas na zwiedzenie stolicy Szwecji, w tym m.in. Muzeum Nobla i Starego Miasta. Dalej: na lotnisku Skavsta pod Sztokholmem studenci zapoznają się z funkcjonowaniem tego obiektu oraz odwiedzą Muzeum Lotnictwa Rozpoznawczego F11. Powrót do Gdańska planowany jest na 27 maja. Jak przystało na studentów Politechniki Gdańskiej program wyjazdu jest niezwykle ambitny  i napięty, ale wart przeżycia. Uczestnicy zapraszają do śledzenia relacji z wyjazdu w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będą dzielili się swoimi doświadczeniami. Tymczasem zostawili krótki list pożegnalny, który poniżej:

 „Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym ten wyjazd stał się możliwy; za wsparcie, akceptację i umożliwienie realizacji inicjatywy studentów, aby w sposób praktyczny mogli zapoznać się z funkcjonowaniem i infrastrukturą transportu: morskiego, szynowego, drogowego i lotniczego. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do Pana Rektora ds. Kształcenia, Kolegium Dziekańskiego Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG, Zarządu Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej i Środowiska, Kierownika Katedry Inżynierii Drogowej i Transportowej, Wydziałowej Rady Studentów, Pracowników Działu Promocji oraz do firmy Polferries Polska Żegluga Bałtycka SA. Studenci Transportu”

Trzymamy kciuki za uczestników wyprawy!

63 wyświetleń