Erasmus Day na WILiŚ | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-29

Erasmus Day na WILiŚ

erasmus day
Hiszpania, Włochy, Szwecja, a może Francja? A czy Ty już wiesz, gdzie pojedziesz w ramach programu Erasmus+?

25 listopada br. odbyło się spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych mobilnością erasmusową. Koordynatorka wydziałowa programu dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, prof. PG opowiedziała o własnych doświadczeniach związanych z programem Erasmus. Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej w osobie pani Marii Doerffer udzielił wszystkich informacji o warunkach wyjazdu. Pani Julia z ESN Gdańsk i pani Sara z WILiŚ opowiedziały, jak było na ostatnich wymianach i... jak będzie na kolejnych. Studenci dopisali, mieli wiele pytań, również o możliwości odbywania praktyk.

A dla tych, których nie było, szybkie podsumowanie.

Jak wyjechać na Erasmusa z WILiŚ - krok po kroku

Student zainteresowany wyjazdem w na stypendium ERASMUS+ powinien podjąć następujące działania:

Krok I Dokonaj wyboru uczelni. Możesz wyjechać na uczelnie, z którymi dany wydział ma podpisane umowy. Jeżeli nasz wydział nie ma podpisanej umowy z uczelnią, na którą chcesz wyjechać lub taką umowę ma inny wydział PG, skontaktuj się mailowo/telefonicznie z Biurem Współpracy Międzynarodowej i Promocji. Wykaz uczelni, z którymi WILiŚ i inne Wydziały współpracują w ramach umów Programu ERASMUS+ znajduje się na stronie.

Krok II Weź udział  w rekrutacji na poziomie wydziału: zarejestruj się on-line na Moja PG (Zakładka ERASMUS+).

Krok III Złóż dokumenty: Application form,Learning Agreement, Transcript of Records, Recognition Sheet, podanie w języku angielskim, certyfikat znajomości języka obcego, zdjęcie w Biurze Współpracy Międzynarodowej i Promocji (kontakt: magdalena.wroclawska@pg.edu.pl).

Krok IV Po decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej wyślij dokumenty do uczelni partnerskiej w celu sprawdzenia i doboru programu studiów. Kryteria rekrutacji:

  • średnia z dotychczasowego przebiegu studiów,
  • jakość doboru programu kształcenia (oceniany na podstawie Karty Zaliczeń)
  • mile widziana działalność na rzecz Politechniki Gdańskiej.                                                                                                   

Krok V Po akceptacji przez uczelnię przyjmującą powinieneś złożyć dokumenty w DMWA (Budynek 14), w celu przygotowania ostatecznych dokumentów i formalności (stypendium, miejsce zakwaterowania, kursy językowe itp.).

Krok VI Po powrocie należy rozliczyć się dostarczając: Transcript of Records i Certificate of Attendance.

Te i więcej informacji znajdziecie pod linkiem.

52 wyświetleń