Nauczyciele WILiŚ nagrodzeni w Konkursie Innowacji Dydaktycznych | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-20

Nauczyciele WILiŚ nagrodzeni w Konkursie Innowacji Dydaktycznych

Twarze laureatów konkursu
Studenci w konkursie Edush#re wybrali tych nauczycieli akademickich, których cenią najbardziej 
Pierwsza gala „Święto Dydaktyki”, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej 14 października przyniosła wyróżnienia  nauczycielom z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska.   

Galę otwierali wspólnie prof. Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji oraz prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, a prowadzili ją dr Małgorzata Kostrzewska oraz Marcin Zieliński z CNE.

OBEJRZYJ KRÓTKĄ RELACJĘ

– To pierwsza taka gala, ale mam nadzieję, że co roku będziemy się spotykać by rozmawiać i dzielić się doświadczeniami w nauczaniu – mówił Rektor. – Nie zawsze na Politechnice Gdańskiej nacisk był równomiernie rozłożony na dydaktykę i prace badawcze, ale to się z każdym rokiem, dzięki działalności Centrum Nowoczesnej Edukacji, zmienia. Nie ma dla uczelni lepszej reklamy niż marketing szeptany, gdzie uczniowie przekazują sobie opinie o studiach i zajęciach. Coraz więcej osób wybiera naszą uczelnię, ponieważ są pewni, że będą uczestniczyć w ciekawych i rozwojowych zajęciach. Niech żyje dydaktyka!

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska wyróżniony został na wielu polach. W przestrzeni realizacji najbardziej innowacyjnych rozwiązań z zakresu nowoczesnej dydaktyki akademickiej doceniono dr. inż. Patryka Ziółkowskiego za VR-DOJO AI EDUCATION ASSISTANT - asystent AI z funkcją rozpoznawania i syntezy mowy. Dr. inż. Witolda Tislera za Wirtualne laboratorium z Mechaniki Gruntów - kontynuacja.  Dr. hab. inż. Katarzynę Weinerowską-Bords, prof. uczelni za (POD) OKIEM FACHOWCA czyli pora na mentora, zajęcia projektowe pod opieką praktyków.                         

Drugą grupą wyróżnionych wykładowców byli ci, którzy najchętniej i najczęściej uczestniczyli w różnego rodzaju szkoleniach oferowanych przez CNE. WILiŚ w tej kategorii wypromowali dr hab. Katarzyna Jankowska, dr inż. Aleksandra Sokołowska, mgr inż. Łukasz Żmuda-Trzebiatowski, dr inż. Marzena Wójcik, dr inż. Katarzyna Szepietowska, mgr Emilia Bączkowska oraz dr inż. Alina Wargin.

Kolejną kategorią były „Najbardziej aktywne osoby w programie - Dydaktyczne Piątki”. Z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska wyróżniono dr. inż. Natalię Gietkę, dr. inż. Pawła Wysockiego, dr. inż. Joannę Wachnicką, dr. inż. Arkadiusza Ostojskiego oraz dr. inż. Małgorzatę Szopińską(otrzymała także dyplom, w kategorii prowadzący szkolenia). Podczas politechnicznego święta nauki wyróżnionych zostało ponadto kilkunastu koordynatorów nauczania zdalnego, a z WILiŚ była to dr. hab. Inż. Katarzyna Weinerowska-Bords prof. uczelni. Na koniec niezwykle interesujący projekt wsparcia studentów pierwszych lat w uczeniu się fizyki - Łatfizna. Na konsultacjach, zdalnych i stacjonarnych doktoranci prezentują krótkie filmiki, na których tłumaczą różne procesy i zjawiska fizyczne. Materiały te są zawsze dostępne dla uczestników programu. Z WILiŚ aktywny udział w tym projekcie wzięła mgr. inż. Bogna Śniatała.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

WIĘCEJ INFORMACJI

89 wyświetleń