Studenci z WILiŚ wśród najlepszych w Polsce | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-08

Studenci z WILiŚ wśród najlepszych w Polsce

Logotypy i godło państwowe na tle zielono grantowym
Studenci Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska zostali wyróżnieni  w konkursie z zakresu geodezji i kartografii na najlepsze prace dyplomowe inżynierskie i magisterskie wykonywane w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych we wszystkich typach szkół wyższych na terenie Polski. Monika Bejrowska i Agata Adamczyk, bo o nich mowa zajęły w swojej kategorii kolejno II i III miejsce.

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Geodeta Kraju. Obydwa podmioty odpowiedzialne za całość spraw organizacyjnych związanych z przeprowadzeniem Konkursu, nie miały żadnych wątpliwości co do tego, że studenci z WILiŚ zasługują na wyróżnienie. W kategorii prace magisterskie 2022/2023 II miejsce zajęła Pani Monika Bejrowska za pracę "Metoda ekstrakcji linii brzegowej w celu określenia obszaru dopuszczalnych manewrów autonomicznej bezzałogowej platformy pływającej na bazie fuzji sensorycznej obrazów z LiDAR i kamer video". Promotorem pracy był Pan prof. dr hab. inż. Andrzej Stateczny. III miejsce przyznano Pani Agacie Adamczyk za pracę "Modelowanie BIM w analizie konstrukcji", Promotorem był Pan dr inż. Paweł Tysiąc.

Celem głównym Konkursu jak co roku było wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia lub kierunkach pokrewnych, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania. Ponadto Konkurs miał na celu rozbudzanie inwencji naukowej, wynalazczej i racjonalizatorskiej czy ułatwianie startu zawodowego najlepszym absolwentom kierunku geodezja i kartografia. Przedmiotem Konkursu były prace dyplomowe inżynierskie lub magisterskie, które zostały napisane w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia lub kierunkach pokrewnych. Praca dyplomowa przedstawiona do Konkursu mogła być  napisana w języku polskim lub angielskim. Kluczowy jest również fakt, że zgłoszone prace musiały na swoich uczelniach uzyskać ocenę bardzo dobrą. Co za tym idzie brane pod uwagę tutaj były takie  aspekty jak poziom naukowy pracy dyplomowej, praktyczne znaczenie postawionego    i analizowanego w pracy zagadnienia, stopień trudności podjętego zadania, sposób rozwiązania problemu, innowacyjność i oryginalność zaproponowanych rozwiązań , nowatorski i twórczy charakter pracy, konstrukcja logiczna pracy, forma prezentacji pracy oraz jej szata graficzna. Komisję Konkursową tworzyli nauczyciele akademiccy, z co najmniej czterech uczelni wyższych prowadzących kształcenie na kierunku geodezja i kartografia. Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa. W obydwu kategoriach autorom trzech najlepszych prac zgłoszonych do Konkursu zostały również przyznane nagrody pieniężne i rzeczowe. Zdobywcy nagród od momentu ogłoszenia wyników otrzymali tytuł laureata Konkursu na najlepsze prace dyplomowe inżynierskie oraz magisterskie w Polsce.

KONKURS PLAC DYPLOMOWYCH

241 wyświetleń