Inicjatywa wakacyjna KN FOREVER YOUNG | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-03

Inicjatywa wakacyjna KN FOREVER YOUNG

TEKST PO ANGIELSKU

Dr inż. Marek Skowronek z Katedry Mechaniki Budowli, której działalność naukowo-badawcza koncentruje się między innymi na modelowaniu konstrukcji, analizie wpływu drgań na budowlę czy biomechanice prowadząc serię zajęć w języku angielskim dostrzegł wciąż żywą potrzebę doskonalenia umiejętności językowych. Katedra ponadto zajmuje się działalnością dydaktyczną. W ramach zajęć prowadzone są kursy, takie jak: mechanika ogólna czy mechanika budowli. Część kursów prowadzona jest w języku angielskim (Theory of Elasticity and Plasticity, Reliability of Structures), tak by umożliwić studentom Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska podjęcie pracy poza granicami naszego kraju.

Stąd też inicjatywa dr inż. Marka Skowronka, realizowana w ramach Koła Naukowego FOREVER YOUNG mająca na celu przybliżenie języka angielskiego w formie ON-LINE. Celem jest przede wszystkim pogłębianie wiedzy ogólnej i specjalistycznej Studentów Politechniki Gdańskiej, a także rozwijanie ich zainteresowań i umiejętności z zakresu mechaniki (statyki oraz dynamiki) konstrukcji, wytrzymałości materiałów, modelowania i symulacji komputerowych oraz diagnostyki konstrukcji. Dlatego też zajęcia z języka angielskiego będą mieć wyjątkowy, specjalistyczny i profilowany charakter.

ENG TECH SUMMER EVENTS

KN FOREVER YOUNG