Data dodania: 2024-12-04
Inicjatywy naukowe w Polsce wyróżnione przez Ministra Nauki
Koło Naukowe "Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska" (MIŚ), działające na Politechnice Gdańskiej od 2010 roku, konsekwentnie rozwija pasje i umiejętności swoich członków poprzez ambitne projekty badawcze, wyprawy naukowe oraz udział w prestiżowych konferencjach.
Od 2022 roku jednym z kluczowych projektów Koła MIŚ jest „Spitsbergen Challenge” – inicjatywa, której celem jest przygotowanie studentów do badań terenowych w trudnych warunkach arktycznych. Uczestnicy projektu, podczas wypraw naukowych na Spitsbergen, zdobywają doświadczenie w pracy terenowej, prowadząc badania hydrologiczne, geomorfologiczne oraz meteorologiczne. W 2024 roku członkowie Koła po raz kolejny wyruszyli do Svalbardu, gdzie we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu badali zmiany środowiskowe w rejonie Kaffiøyra na Spitsbergenie Zachodnim.
Za swoje zaangażowanie i sukcesy w projekcie "Spitsbergen Challenge", Koło MIŚ zdobyło wyróżnienie w kategorii Edukacja podczas finału Konkursu Kół Naukowych "KoKoN" oraz Gali Środowiska Studenckiego FUT 2024. Nagroda ta podkreśla znaczenie ich pracy dla rozwoju edukacji i nauki.
Koło Naukowe MIŚ zaprasza do swoich szeregów wszystkich studentów zainteresowanych mikrobiologią, ekologią oraz badaniami terenowymi. Więcej informacji na temat działalności Koła można znaleźć tutaj:
Koło MIŚ to przykład, jak pasja i determinacja studentów mogą przełożyć się na rzeczywisty wpływ na naukę i środowisko naturalne.
Koła Naukowe wyróżnione przez Ministra Nauki, za całokształt aktywności:
- Studenckie Koło Astronautyczne z Politechniki Warszawskiej,
- Koło Naukowe Studentów „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” z Politechniki Gdańskiej,
- Studenckie Koło Naukowe Dermatologii Eksperymentalnej, Klinicznej i Zabiegowej z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
- SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej,
- AGH Marines z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Więcej informacji: