Seminarium na Uniwersytecie Aalto

W dniu 20.05.2023 r odbyło się seminarium naukowe, podczas którego kierownik projektu dr inż. Dominika Sobotka oraz mgr inż. Bogna Śniatała przedstawiły dwie prezentacje na temat projektu INPORR. Podczas seminarium omawiano zagadnienie odzysku azotu ze ścieków z wykorzystaniem membran gazo-przepuszczalnych oraz możliwości przyszłej współpracy z jednostką badawczą z Uniwersytetu Aalto. W seminarium uczestniczyli naukowcy z jednostki pod kierownictwem Prof. Anny Mikola jak również założyciel start-up dotyczącego odzysku azotu z moczu z wykorzystaniem technologii membranowych.

Szkolimy się - Wyjazd naukowy

W dniach 19 - 26.05.2023 r, zespół projektowy w składzie dr inż. Dominika Sobotka i mgr inż. Bogna Śniatała odbyły staż naukowy na Uniwersytecie Aalto (Helsinki, Finlandia).

Szkolimy się - Warsztaty odzysku azotu

19 stycznia 2023 r., Bogna Śniatała wzięła udział w pierwszych Warsztatach Odzysku Azotu (Workshop on Nitrogen Recovery), zorganizowanych w Brukseli przez European Sustainable Phosphorus Platform (ESPP).

Warsztaty poświęcono dostawcom i deweloperom technologii odzysku azotu oraz firmom zajmującym się recyklingiem tego biogenu.

Wydarzenie zaowocowało powołeniem przez ESPP grupy roboczej ds. odzysku azotu, której głównymi celami będą: identyfikowanie działań wspierających rozwój i wdrożenie odzysku azotu oraz definiowanie propozycji do przedłożenia decydentom.

Spotkanie zespołu projektowego

28 października 2022 spotkaliśmy się, aby podsumować pierwsze miesiące naszej pracy w projekcie INPORR. Podczas spotkania, członkom zespołu pracującym nad modelowaniem technologii INPORR został zaprezentowany reaktor używany do badań nad odzyskiem azotu (N). Omówiono również wstępne wyniki efektywności odzysku N oraz harmonogram dalszych badań.