Aktualności | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Szkolimy się - Warsztaty odzysku azotu

19 stycznia 2023 r., Bogna Śniatała wzięła udział w pierwszych Warsztatach Odzysku Azotu (Workshop on Nitrogen Recovery), zorganizowanych w Brukseli przez European Sustainable Phosphorus Platform (ESPP).

Warsztaty poświęcono dostawcom i deweloperom technologii odzysku azotu oraz firmom zajmującym się recyklingiem tego biogenu.

Wydarzenie zaowocowało powołeniem przez ESPP grupy roboczej ds. odzysku azotu, której głównymi celami będą: identyfikowanie działań wspierających rozwój i wdrożenie odzysku azotu oraz definiowanie propozycji do przedłożenia decydentom.

Spotkanie zespołu projektowego

28 października 2022 spotkaliśmy się, aby podsumować pierwsze miesiące naszej pracy w projekcie INPORR. Podczas spotkania, członkom zespołu pracującym nad modelowaniem technologii INPORR został zaprezentowany reaktor używany do badań nad odzyskiem azotu (N). Omówiono również wstępne wyniki efektywności odzysku N oraz harmonogram dalszych badań.