Nabór studentów do zespołu diagnostycznego w ramach PLUTONIUM | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-23

Nabór studentów do zespołu diagnostycznego w ramach PLUTONIUM

baner profesor Rucka
Studentów zainteresowanych diagnostyką nieniszczącą, badaniem obiektów zabytkowych oraz georadarami i nowoczesnymi technikami pomiarowymi zapraszamy do udziału w projekcie prof. dr hab. inż. Magdaleny Ruckiej. Spotkanie rekrutacyjne już 2 czerwca!

Co? Udział w projekcie PLUTONIUM

Gdzie? Czwartek, 2 czerwca 2022, godz. 18:00, sala 162 GG

Kto? Kto? Studenci zainteresowani diagnostyką nieniszczącą [osoby, które nie będą mogły przybyć na spotkanie, a są zainteresowane udziałem w projekcie, proszone są o kontakt indywidualny z kierownikiem projektu, prof. Magdaleną Rucką (magdalena.rucka@pg.edu.pl)]

IDUB PLUTONIUM SUPPORTING STUDENT RESEARCH TEAMS

pt.: Zintegrowana diagnostyka obiektów zabytkowych z zastosowaniem metody georadarowej i termograficznej

Udział w projekcie jest możliwy na trzech poziomach:

Poziom 1 – chcę rozszerzyć umiejętności, w związku z czym nauczę się obsługi nowoczesnych urządzeń diagnostycznych oraz wezmę udział w unikalnych badaniach terenowych. Efekt – udział w badaniach.

Poziom 2 – chcę zdobyć nową wiedzę, w związku z czym zapoznam się z podstawami teoretycznymi metod diagnostycznych oraz nauczę się analizować wyniki diagnostyki nieniszczącej. Efekt – praca inżynierska/magisterska, udział w publikacji krajowej, wystąpienie na konferencji studenckiej lub technicznej o zasięgu krajowym.

Poziom 3 – chcę w sposób świadomy przygotować się do dalszego kształcenia w Szkole Doktorskiej, w związku z czym będę pracować nad rozwojem nowych metod badań nieniszczących. Efekt – praca magisterska, udział w publikacji międzynarodowej indeksowanej na liście JCR, wystąpienie na konferencji międzynarodowej.

Możliwe jest dowolne łączenie poziomów oraz przechodzenie między nimi.

Korzyści dla uczestników:

• Zapoznanie się z nowoczesnymi technikami pomiarowymi
    • Nabycie umiejętności analizowania wyników diagnostyki nieniszczącej
    • Możliwość udziału w unikalnych badaniach terenowych
    • Możliwość udziału w publikacjach i wystąpieniach konferencyjnych

Zapraszamy na spotkanie!

Więcej o projekcie IDUB PLUTONIUM SUPPORTING STUDENT RESEARCH TEAMS

Data rozpoczęcia projektu: 9 maja 2022

Czas trwania: 2 lata

Kwota: 149 150 PLN

Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Magdalena Rucka

Celem naukowym projektu jest wykazanie skuteczności zintegrowanego zastosowania metody termograficznej i georadarowej w ocenie stanu technicznego obiektów zabytkowych. Obecne trendy w diagnostyce są ukierunkowane na obrazowanie wewnętrznej struktury elementów na podstawie pomiarów wykonanych na ich powierzchni. Elementem nowatorskim projektu będzie połączone obrazowanie za pomocą fal elektromagnetycznych w dwóch pasmach, tj. mikrofal oraz podczerwieni. Porównanie i zintegrowanie zobrazowań otrzymanych dwiema metodami pozwoli na ocenę wpływu występujących uszkodzeń, inkluzji oraz zmian grubości badanych ścian na rozkład temperatur zmierzonych na powierzchni badanego elementu.

Badania zostaną przeprowadzone w obiektach zabytkowych zlokalizowanych na terenie Gdańska. Do pomiarów zostaną wykorzystane georadary będące aktualnie na wyposażeniu Katedry Wytrzymałości Materiałów oraz profesjonalna kamera termowizyjna, która zostanie zakupiona w ramach projektu PLUTONIUM. Wyniki badań stanowić będą cenny materiał do popularyzacji wiedzy z zakresu budownictwa, mechaniki oraz diagnostyki nieniszczącej. Jednocześnie uzyskane wyniki będą upowszechniane na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Projekt realizuje Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO oraz interdyscyplinarny zespół diagnostyki konstrukcji zabytkowych (dr inż. Monika Zielińska z Wydziału Architektury, mgr inż. Erwin Wojtczak z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska) działający pod kierownictwem prof. Magdaleny Ruckiej.