Studia Podyplomowe

 

Rekrutacja na studia podyplomowe Zarządzanie projektami budowlanymi edycja 8 - od 15 maja 2024 r. do 15 września 2024 r.


Opis studiów

Studia skierowane są do osób pragnących zdobyć nowe lub poszerzyć posiadane, szeroko poszukiwane w branży budowlanej, kwalifikacje z zakresu zarządzania projektami budowlanymi. Słuchaczami studiów mogą zostać osoby posiadające wykształcenie wyższe, już pracujące, pragnące uzupełnić i uaktualnić swoją wiedzę, ale również tegoroczni absolwenci studiów I i II stopnia, chcący wyróżnić się wśród innych kandydatów na rynku pracy.
Celem studiów jest przygotowanie słuchacza do pełnienia funkcji Project Managera lub skutecznego członka zespołu, realizującego budowlany projekt inwestycyjny. Absolwent studiów uzyskuje szeroką wiedzę i umiejętności, które w praktyce przyczynią się do zwiększenia efektywności i jakości zarządzania projektami budowlanymi.
Program kształcenia obejmuje wykłady, ćwiczenia i warsztaty w grupach, zajęcia w terenie oraz egzamin końcowy. Wykładowcami studiów podyplomowych są praktycy - pracownicy Politechniki Gdańskiej oraz wybitni specjaliści w dziedzinie zarządzania projektami i zamówień publicznych, posiadający wysokie kwalifikacje odpowiadające rodzajowi prowadzonych zajęć.
Studia dostarczają wiedzy na temat cyklu życia projektu inwestycyjnego (w tym m.in. zarządzania w fazie przygotowania i realizacji oraz eksploatacji obiektu), procedur udzielania zamówień publicznych i dokumentacji inwestycji budowlanej, zarządzania zmianami i ryzykiem projektu, praktycznych aspektów i problemów związanych z realizacją umów w procesie inwestycyjnym i rozliczania kontraktów na roboty budowlane. Zagadnienia przedstawiane w ramach studiów obejmują także specyfikę zarządzania projektami budowlanymi na przykładzie obiektów zabytkowych, kolejowych, drogowych, hydrotechnicznych, muzealnych i wystawienniczych, a także praktyczne aspekty zarządzania projektem z perspektywy jego uczestników (Inwestora, Inżyniera kontraktu, Projektanta, Wykonawcy robót budowlanych). Istotnym elementem studiów jest również prezentacja projektu budowlanego w aspekcie koordynacji międzybranżowej oraz Building Information Modeling. W ramach zajęć słuchacze poszerzają swoją wiedzę z zakresu komunikacji, PR, marketingu, negocjacji, promocji projektu budowlanego i roli lidera, a także doskonalą umiejętności menadżerskie. Ważnym elementem studiów są również zajęcia terenowe, obejmujące prezentację zagadnień, związanych z zarządzaniem projektem, na przykładzie wybranego - zwiedzanego obiektu budowlanego.
Zajęcia będą odbywały się z częstotliwością raz lub dwa razy w miesiącu: w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 17.00. Opiekę merytoryczną i naukową nad studiami podyplomowymi sprawuje Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
Przed rozpoczęciem zajęć każdy słuchacz otrzyma szczegółowy program i harmonogram zajęć. W trakcie studiów każdy słuchacz ma dostęp do uczelnianej platformy enauczanie (
https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle), na której są zamieszczane materiały wykładowe. Po pomyślnym ukończeniu studiów słuchacz uzyska świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Warunkiem jego otrzymania jest udział w zajęciach oraz zdanie egzaminu końcowego.

Planowany termin rozpoczęcia studiów

październik 2024 r.

Termin zakończenia studiów

wrzesień 2025 r.

Liczba godzin

176 godzin zajęć (wykłady, ćwiczenia, warsztaty, zajęcia w terenie)

Opłata za studia

9 000,00 PLN za całość studiów, istnieje możliwość zapłaty za każdy semestr oddzielnie (4 500,00 PLN x 2 semestry). 
Opłata rekrutacyjna wynosi 300,00 PLN i jest wliczana do opłaty za studia. Dowód dokonania opłaty rekrutacyjnej należy załączyć do zgłoszenia na studia. 
Numer konta bankowego, na które należy dokonać opłaty wpisowej: 74 1090 1098 0000 0001 4677 8061    
UWAGA – BARDZO WAŻNE – TYTUŁEM – proszę zamieścić informację: Nr projektu: 034443, IMIĘ_NAZWISKO, ZPB8

Rekrutacja jest prowadzona od dnia 15 maja 2024 r. do 15 września 2024 r.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunki uczestnictwa

Słuchaczami studiów podyplomowych mogą zostać osoby, które:

  • ukończyły studia wyższe: magisterskie, inżynierskie lub licencjackie przede wszystkim kierunek budownictwo, inżynieria środowiska, prawo, ekonomia, marketing, finanse, zarządzanie,
  • dokonają zgłoszenia na studia poprzez system Moja PG,
  • złożą dyplom, odpis lub kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych poświadczoną za zgodność z oryginałem przez organ wydający lub pracownika uczelni oraz dowód dokonania opłaty rekrutacyjnej w wysokości 300,00 PLN,
  • wniosą opłatę za studia,
  • zaakceptują warunki umowy w formie elektronicznej. 

Procedura postępowania dla kandydata starającego się o przyjęcie na studia

  • Kandydat wypełnia formularz udziału w rekrutacji za pośrednictwem systemu Moja PG - zgodnie z wymaganiami zapisanymi w paragrafie 3 pkt. 5 Zarządzenia Rektora Politechniki Gdańskiej nr 47/2021 z 26 lipca 2021 r. w sprawie: zmian w Zarządzeniu Rektora PG nr 50/2020 z 23 lipca 2020 r. w sprawie: zmian w Zarządzeniu Rektora PG nr 17/2019 z 10 czerwca 2019 r. w sprawie: Regulaminu studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń prowadzonych na Politechnice Gdańskiej oraz przyjęcia jego wersji anglojęzycznej.
  • Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną w wysokości 300,00 PLN.
  • Po zakończeniu procesu rekrutacji kandydat otrzymuje powiadomienie drogą e-mailową o przyjęciu na studia. 
  • Kandydat, który zostanie przyjęty na studia jest zobowiązany w wyznaczonym terminie dostarczyć do sekretariatu studiów następujące dokumenty: dyplom, odpis lub kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych poświadczoną za zgodność z oryginałem przez organ wydający lub pracownika uczelni, dowód dokonania opłaty za całe studia (9 000,00 PLN) lub za I semestr studiów (4 500,00 PLN) z potrąceniem opłaty rekrutacyjnej, podpisane zgłoszenie na studia. Szczegółowe informacje zostaną przesłane po zakończeniu procesu rekrutacji.
  • W przypadku gdy osoba przyjęta na studia nie złoży wymaganych dokumentów zostanie skreślona z listy słuchaczy przyjętych na studia.