Ostatnie dni rekrutacji na studia II stopnia | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-02

Ostatnie dni rekrutacji na studia II stopnia

Żółty napis ostatnie dni rekrutacji na granatowym tle.
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska zaprasza kandydatów na studia stacjonarne II stopnia. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie nowe specjalności, uruchomione na kierunku Inżynieria środowiska: inżynieria zasobów wodnych oraz wentylacja i klimatyzacja.

O specjalnościach:

Inżynieria zasobów wodnych

Wybierając Inżynierię zasobów wodnych staniesz się specjalistą w zakresie analizy systemów środowiskowych, efektywnego gospodarowania zasobami oraz projektowania i implementacji szeroko pojętych zrównoważonych systemów inżynierii wodnej.

Będąc absolwentem Inżynierii zasobów wodnych możesz pracować w:

• biurach projektów – projektując nowoczesne i modernizując istniejące systemy zagospodarowania wody opadowej i kanalizacji deszczowej, a także obiekty uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków
  • firmach konsultingowych – wykonując analizy odziaływania inwestycji na środowisko
  • firmach wykonawczych – przy realizacjach obiektów błękitno-zielonej infrastruktury miejskiej, systemów odprowadzania/uzdatniania/oczyszczania wód opadowych i/lub ścieków
  • działach projektowych i eksploatacyjnych instytucji odpowiedzialnych za adaptację miast do zmian klimatu, miejską politykę zagospodarowania wód, planowanie przestrzenne, ochronę przed powodziami/suszami oraz szeroko pojętą ochronę zasobów środowiska (m.in. Gdańskie Wody, Zarządy Dróg i Zieleni, Wydziały Komunalne w jednostkach samorządu terytorialnego itp.)
  • instytucjach zajmujących się melioracjami, retencją wody, kanalizacją i/lub obiektami hydrotechnicznymi
  • stacjach uzdatniania wody
  • oczyszczalniach ścieków, biogazowniach, spalarniach odpadów i innych zakładach komunalnych związanych z ochroną zasobów, biogospodarką, usuwaniem zanieczyszczeń i gospodarką bezodpadową
  • w działach ochrony środowiska i proekologicznych rozwiązań w zakładach produkcyjnych i przemysłowych
  • w instytucjach zajmujących się monitorowaniem jakości środowiska
  • instytucjach naukowo-badawczych, w laboratoriach analitycznych, badawczych i diagnostycznych
  • instytucjach i urzędach administracji terytorialnej.

Aż pięć z siedmiu celów strategicznych wizji Komisji Europejskiej “Neutralność klimatyczna do 2050 r.” leży w obszarze Inżynierii Środowiska. Studia magisterskie na specjalności inżynieria zasobów wodnych kładą nacisk na kompleksowe zrozumienie ich kontekstu przemysłowego, gospodarczego i społecznego.

Wentylacja i klimatyzacja

Chcesz być częścią najprężniej rozwijającej się gałęzi gospodarki opartej na surowcach odnawialnych, nowoczesnych systemach produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz zamkniętych obiegach technologicznych?

Wybierając studia magisterskie na specjalności wentylacja i klimatyzacja możesz wziąć udział w wypracowaniu rozwiązań będących odpowiedzią na realne problemy z uwzględnieniem potrzeb wszystkich interesariuszy. Studia pozwolą na rozszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej potrzebnej przy projektowaniu, budowie i eksploatacji współczesnych, energooszczędnych systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych oraz ochrony przeciwpożarowej. Studia realizowane są pod patronatem firmy KlimaTherm i wpisują się w oczekiwania rynku związane z zmieniającym się stylem życia i koniecznością wdrażania strategii Europejskiego Zielonego Ładu. W przyszłości umożliwią zdobycie uprawnień budowlanych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Dzięki studiom:

· nauczysz się projektowania systemów wentylacji i klimatyzacji bytowej i technologicznej, w tym pożarowej, w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych,

· nauczysz się projektowania energooszczędnych układów grzewczych i chłodzących, także z wykorzystaniem symulacji komputerowej,

· będziesz mógł zdobyć uprawnienia budowlane w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Więcej informacji o kierunkach i specjalnościach na studiach II stopnia WILiŚ.