mgr inż. Emilia Miszewska z Katedry Geodezji została wybrana na Sekretarza Komitetu Ekonomiki Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-26

Logo

Miło nam poinformować mgr inż. Emilia Miszewska z Katedry Geodezji została wybrana na Sekretarza Komitetu Ekonomiki Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.
Podczas obywającego się w dniu 25.11.2021 r. zdalnym zebraniu Członków Komitetu Ekonomiki Budownictwa PZITB, ukonstytuowały się nowe władze. Przewodniczący sekcji Pan Prof. Andrzej Borowicz, zaproponował mgr inż. Emilię Miszewską na funkcję Sekretarza. W prezydium funkcję Zastępców Przewodniczącego objęli Pani Marzena Lendo-Sawicka i Pan Piotr Montewski.
Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, w skrócie PZITB, kontynuator Polskiego Związku Inżynierów Budowlanych utworzonego 4 maja 1934 r., jest twórczym samorządnym stowarzyszeniem naukowo-technicznym zrzeszającym inżynierów i techników oraz studentów. Celem Komitetu Ekonomiki Budownictwa jest działanie na rzecz poszerzenia wiedzy ekonomicznej wśród inżynierów i techników budownictwa. Jest to jeden z siedmiu komitetów funkcjonujących obecnie w ramach PZITB, którego funkcję Przewodniczącej PZITB pełni Pani Profesor dr hab. inż. Maria Kaszyńska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

mgr inż. Emilia Miszewska, Katedra Geodezji WILiŚ