Studenci Fotogrametrii Niskiego Pułapu zapoznali się z działalnością IMGW | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-19

Studenci Fotogrametrii Niskiego Pułapu zapoznali się z działalnością IMGW

studenci_w_imgw

Studenci Geodezji i Kartografii na profilu Fotogrametria Niskiego Pułapu zapoznali się z zadaniami i działalnością Oddziału Morskiego Instytutu Metrologii i Gospodarki Morskiej.

Oddział w Gdyni zajmuje się głównie osłoną meteorologiczną działalności ludzkiej na morzu.

To dzięki załodze tej instytucji ludzie morza mogą bezpiecznie prowadzić swoją działalność.

Nauka kreślenia map synoptycznych pod okiem profesjonalistów to prawdziwa gratka.

Wizyta w IMGW zakończyła cykl zajęć z meteorologii, podczas których studenci nauczyli się tworzyć podstawowe mapy meteorologiczne, je intepretować i prognozować możliwości bezpiecznego wykonywania zadań z użyciem dronów.

Link do strony IMGW: https://www.imgw.pl/