Dr inż. Grzegorz Nykiel z Katedry Geodezji otrzymał dofinansowanie na Staż naukowy w ramach grantu Americium | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-22

AMERICIUM

Program Americium International Career Development stanowi element realizacji zadań IDUB w zakresie podniesienia poziomu jakości działalności naukowej uczelni w ramach działania na rzecz rozwoju współpracy z instytucjami naukowymi o wysokiej renomie w skali międzynarodowej.

Celem Programu jest zwiększenie kompetencji naukowych pracowników PG, zwłaszcza młodych naukowców, w wyniku odbycia przez nich długoterminowych staży w czołowych zagranicznych ośrodkach naukowych.

Dr inż. Grzegorz Nykiel w ramach powyższego grantu odbędzie staż od 1 marca 2023, przez rok, w następujących ośrodkach:

• Department for Solar-Terrestrial Coupling
  • Institute for Solar-Terrestrial Physics