V Forum - Kształcenie w zakresie geodezji, kartografii i hydrografii - jakość i innowacyjność | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-22

V_Forum_Szczecin

Piąta edycja konferencji na temat kształcenia geodezyjnego organizowana jest na Politechnice Morskiej w Szczecinie przez Konwent Dziekanów Wydziałów Geodezyjnych oraz Komisję ds. Kształcenia w geodezji i kartografii Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń uczelni prowadzących kształcenie oraz zebranie opinii i oczekiwań interesariuszy zewnętrznych (studentów, absolwentów, wykonawców indywidualnych, pracodawców z różnych branż oraz administracji publicznej).

Obecna edycja głównie poświęcona będzie jakości kształcenia i jej istotnym powiązaniu z badaniami naukowymi oraz roli innowacyjnych form kształcenia w szybko postępującej cyfryzacji i zmieniającym się otoczeniu społecznym. To kluczowe zagadnienia w kontekście organizacji kształcenia, znaczenia kompetencji miękkich i etyki, przyszłości kształcenia geodetów i sylwetki absolwenta studiów geodezyjnych.