Wizyta przedstawicieli firmy Scan3D na Politechnice Gdańskiej | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-01

Wizyta przedstawicieli firmy Scan3D na Politechnice Gdańskiej

Wizyta_scan3D

Dnia 27.02.2024 roku, na Politechnice Gdańskiej odbyła się wizyta przedstawicieli firmy Scan3D, specjalizującej się w technologii skanowania 3D, fotogrametrii, BIM oraz Digital Twin. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie możliwości oraz zastosowań technologii trójwymiarowych dla studentów kierunku Budownictwo oraz Geodezja i Kartografia z semestrów IV i VI.


Podczas prezentacji pracownicy firmy Scan3D omówili zasady działania oraz różnorodne zastosowania wykorzystywanych przez nich w praktyce metod pomiarowych. Zaprezentowali wyniki swoich pomiarów oraz efekty opracowanych danych. Przedstawili również najnowsze osiągnięcia i innowacje w tej dziedzinie, wskazując na rozwój technologii oraz potencjalne perspektywy zastosowań w przemyśle.

Niezwykle inspirującym elementem wizyty było zaprezentowanie praktycznych możliwości skanerów 3D oraz fotogrametrii bliskiego zasięgu. Studenci mieli okazję uczestniczyć w demonstracjach praktycznych, podczas których mogli samodzielnie korzystać z urządzeń i przeprowadzać skanowanie różnych obiektów. To bezpośrednie doświadczenie pozwoliło na lepsze zrozumienie potencjału oraz technicznych aspektów pracy związanej z geodezyjnym modelowaniem trójwymiarowych obiektów rzeczywistych.

Wizyta pracowników firmy Scan3D na Politechnice Gdańskiej stanowiła cenny wkład w rozwój kompetencji technicznych i profesjonalnych studentów. Dzięki tej inicjatywie uczelnia kontynuuje dążenie do zapewnienia studentom dostępu do najnowszych technologii oraz praktycznych doświadczeń, które wspierają ich rozwój zawodowy i kreatywność.

Chcemy serdecznie podziękować Prezesowi oraz Pracownikom firmy Scan3D za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę.

46 wyświetleń