Innowacyjne podejścia opracowania obserwacji geodezyjnych w teorii i przykładach | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-08-19

Książka_Msplit_MHZ

Informujemy, że nakładem Wydawnictwa Politechniki Gdańskiej ukazała się książka „Wybrane teoretyczne i aplikacyjne własności Msplitestymacji” autorstwa pracownika Katedry Geodezji Pana dr. inż. Marka Huberta Zienkiewicza.

Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia teorię estymacji parametrów w rozczepionym modelu funkcjonalnym geodezyjnych obserwacji oraz z zastosowaniem licznych przykładów numerycznych wskazuje potencjalne zastosowania Msplit estymacji podczas opracowania wyników pomiarów geodezyjnych. Zakres tematyczny monografii został poszerzony o zagadnienia dotyczące metod: najmniejszych kwadratów, największej wiarygodności oraz M-estymacji, które stanowią szczególnego rodzaju wersję Msplit estymacji. Tym samym niniejsza praca może zainteresować zarówno pracowników naukowych, studentów, jak i osoby zajmujące się na co dzień geodezyjną praktyką pomiarową.

Monografia liczy 106 stron i możliwa jest do nabycia w sklepie internetowym wydawnictwa Politechniki Gdańskiej pod poniższym linkiem: https://press.pg.edu.pl/book/847.

Zachęcamy do lektury!

Podstawowe informacje o książce:
Autor: Marek Hubert Zienkiewicz
Projekt okładki: Jakub Jabłoński