mgr inż. Danuta Sosińska
Urodziła się 20 czerwca 1950 roku w Grudziądzu.
Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące ukończyła w Koninie. W 1968 roku rozpoczęła studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, które ukończyła w 1973 roku otrzymując tytuł mgr inż. geodety. Od 1974 do 1983 roku pracowała w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezji i Kartografii w Poznaniu, a następnie w Gdańsku. Od 1 września 1983 do 30 czerwca 1986 roku pracowała na etacie nauczyciela Geodezji w Technikum Geodezyjnym przy Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku. Ukończyła Studium Pedagogiczne. Pracę w Katedrze Geodezji Politechniki Gdańskiej rozpoczęła 1 lipca 1986 roku na stanowisku asystenta, a później wykładowcy. Prowadziła zajęcia z Geodezji i Rysunku technicznego na Wydziałach: Hydrotechniki, Budownictwa Lądowego i Architektury. Była autorem kilku artykułów i współautorem skryptu „Ćwiczenia z Geodezji". Uczestniczyła w licznych sympozjach i konferencjach naukowych. W rozpoczętej, ale niestety nieukończonej pracy doktorskiej zajmowała się „Wpływem czynników gruntowych na stałość sieci wysokościowej morskiej strefy brzegowej". Danka była zawsze pełna życzliwości dla nas, chętna do niesienia pomocy wszystkim, wrażliwa i otwarta na potrzeby innych. Była ciekawa świata, podróżowała w jego różne zakątki. Wraz z grupą PTTK PG zwiedziła m.in. Turcję, Hiszpanię, Francję, Italię, Maroko. Cechowała Ją radość życia i niespożyta energia. Uwielbiała spacery po lesie, pływała, jeździła na rowerze. Swoimi pasjami zawsze próbowała nas zarazić. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie w dniu 20 grudnia 1997 roku.
Prof. dr hab. inż. Adam Żurowski.
Urodził się 3 marca 1929 r. we Lwowie. W roku 1955 ukończył studia magisterskie na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, a w 1964 r. studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera geodety. Pracę w Politechnice Gdańskiej rozpoczął w 1953 r. na stanowisku asystenta w Katedrze Geodezji. Stopień naukowy doktora uzyskał w 1970 r., a stopień doktora habilitowanego w 1987 r. na Wydziale Hydrotechniki PG. W 1972 r. został powołany na stanowisko docenta, w 1990 r. na stanowisko profesora nadzwyczajnego. W 1992 r. uzyskał tytuł naukowy profesora. Pełnił na wydziale następujące funkcje: zastępcy dyrektora Instytutu (1978-81), prodziekana (1984-90) i dziekana (1990-93). W latach 1985-99 był kierownikiem Katedry Geodezji. Główne kierunki działalności naukowej profesora związane były z geodezją inżynieryjną, ze szczególnym uwzględnieniem badań przemieszczeń i odkształceń budowli i podłoża gruntowego oraz pomiarów kontrolnych w czasie budowy i eksploatacji statków, doków pływających oraz morskich platform wiertniczych. Jest autorem kilku podręczników i skryptów oraz wielu artykułów. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Zmarł 25 marca 2016 r. w Gdańsku.
Dr inż. Henryk Wesołowski
Urodzony 27 sierpnia 1922 r. w Ostrołęce. Zatrudniony podczas wojny w Urzędzie Gospodarki Wodnej w Inowrocławiu. W murach Politechniki Gdańskiej zatrudniony od 1948 r. do 1991 r. odpowiednio, jako mł. asystent, z-ca asystenta, asystent, wykładowca i st. wykładowca. Podczas swojej wieloletniej pracy na PG pełnił szereg funkcji organizacyjnych, opiekuńczych i społecznych. Brał aktywny udział w pracy społecznej na terenie Uczelni i poza nią. Przez wiele lat pełnił funkcję męża zaufania i Przewodniczącego Rady Oddziałowej Związku Zawodowego Nauczycielstwa Polskiego. Wieloletni opiekun roku na Wydziale Budownictwa Wodnego. Był doświadczonym nauczycielem akademickim, zasłużonym w procesie organizowania pomocy dydaktycznych i nauczania przedmiotu geodezji. Dwukrotnie wyróżniany nagrodami Ministra Szkolnictwa Wyższego i Nauki. Praca naukowo-badawcza doktora z dziedziny geodezji inżynieryjno-przemysłowej związana była w początkowym okresie z poszukiwaniem najbardziej ekonomicznych metod odbudowy urządzeń portowych i przemysłowych. W późniejszych latach włączył się w nurt rozwoju przemysłu i budownictwa w kraju. W 1959 r. Rada Wydziału powierzyła mgr inż. H. Wesołowskiemu pełnienie funkcji Kierownika Katedry. W okresie swojej pracy w Katedrze wykonał szereg prac naukowo-badawczych z dziedziny pomiaru odkształceń. Wygłosił liczne referaty na temat kontroli geodezyjnej przy wznoszeniu hal fabrycznych z żelbetowych elementów prefabrykowanych oraz publikował artykuły w czasopismach technicznych. W 1971 r. nadano Mu tytuł doktora nauk technicznych przez Radę Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej, natomiast w 1973 roku Złoty Krzyż Zasługi, 1983 rok Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Na emeryturę przeszedł 30.09.1991 r. Zmarł 2006 roku.