Ogólne zasady zapraszania naukowców w ramach InterPhD2 „Rozwój interdyscyplinarnego programu studiów doktoranckich o wymiarze międzynarodowym”
- Wnioski z propozycją przyjęcia profesora wizytującego spływają od samodzielnych pracowników poszczególnych wydziałów do kierowników studiów doktoranckich (prof. dr hab. inż. Robert Jankowski), będących jednocześnie koordynatorami w Projekcie (zał. Wniosek). Projekt został przedłużony do końca sierpnia 2022 roku.
- Kandydat na profesora wizytującego powinien posiadać co najmniej stopień doktora i bogate doświadczenie naukowe potwierdzone wieloma publikacjami, czy też osiągnięciami technicznymi (wdrożenia, patenty), być aktywnym zawodowo pracownikiem uczelni zagranicznej. W szczególnym przypadku może być wybitnym profesorem, który właśnie przeszedł na emeryturę na swojej uczelni.
- Wniosek powinien zawierać propozycję cyklu wykładów min. 15 godzin (jako cykl wykładów rozumie się 15 godzin, zwykle realizowanych w blokach, np. 3 godziny dziennie przez 5 dni), dodatkowo jeżeli jest to możliwe propozycję innych zajęć (np. seminaria w wymiarze 15 godz. i konsultacje), abstrakt proponowanego wykładu zawierający tematy wykładów oraz CV kandydata wraz z jego dorobkiem za ostatnie 5 lat.
- Wynagrodzenie za wykłady realizowane w trybie stacjonarnym wynosi 10 000 zł brutto. Projekt nie finansuje pozostałych kosztów poniesionych przez profesorów wizytujących, w tym kosztów: diety, zakwaterowania, przejazdu i innych.
- Samodzielny pracownik danego wydziału proponujący profesora wizytującego musi ocenić wraz z kierownikiem studiów doktoranckich jaka liczba doktorantów potencjalnie byłaby zainteresowana danym wykładem; będzie to przedmiotem oceny na posiedzeniu koordynatorów.
- Wnioski rozpatrywane są na bieżąco.
Wzory dokumentów: